Folia do oklejania samochodów – co warto o niej wiedzieć?

Masz już dość swojego auta, które wygląda tak jak setki innych na ulicy? Być może jest to dobry moment na tuning? Nie da się ukryć, że najbardziej spektakularny efekt daje oklejenie pojazdu. Zanim się jednak na nie zdecydujesz, sprawdź, jaki rodzaj folii warto wybrać i czym różnią się poszczególne typy.

Jaki rodzaj folii nada się do oklejenia Twojego samochodu?

Folie do oklejania różnią się od siebie ze względu na właściwości oraz funkcję, jaką mają pełnić. Do najczęściej wykorzystywanych należą:

  • folia monomeryczna – najlepiej sprawdza się na niewielkich, płaskich powierzchniach, a jej stosowanie poleca się głównie przy krótkookresowej okleinie;
  • folia polimerowa – ma znacznie większą trwałość i może być wykorzystywana nawet w samochodach o dużej eksploatacji;
  • folia do przyciemniana szyb – robiąc taki tuning należy uważać, aby nie przesadzić, ponieważ za zbyt ciemne szyby może grozić mandat;
  • jednostronna folia przepuszczająca światło – używa się jej do naklejania grafik na szybach.

Wygląd ma znaczenie!

Same właściwości folii do oklejania nie wystarczą, aby pojazd prezentował się naprawdę imponująco. Warto również dowiedzieć się, jakie istnieją rodzaje okleiny ze względu na wygląd. Do najbardziej popularnych należą połyskujące oraz matowe, które pozwalają poprawić wygląd samochodu, ale zbytnio się nie wyróżniać. Ponadto używa się także satynowych wersji. Nieco mniej popularne, ale zdecydowanie dające bardziej spektakularny efekt, są folie brokatowe. Warto także rozważyć zakup tzw. kameleona.

Dzięki temu auto może mieć różne kolory, które będą zależne od tego, pod jakim kątem będzie padało światło na pojazd.