Czym jest tuning optyczny? – podstawowe informacje

Fani motoryzacją pragną, aby ich pojazd wyróżniał się wśród innych w trakcie trasy. Tuning oznacza szeroko pojętą zmianę wyglądu samochodu. Podstawowym celem jest przekształcenie auta wyprodukowanego seryjnie, aby był unikalny i stworzony na podstawie indywidualnego projektu.

Czym jest tuning optyczny?

Dla wielu kierowców samochód jest tylko środkiem transportu, dzięki któremu mogą szybko się przemieszczać. Dla pewnej części pojazd jest wizytówką właściciela, dlatego rośnie u nich zainteresowanie tuningiem optycznym.

Podstawową, a zarazem najpopularniejszą usługą jest zmiana koloru lakieru, a także wypolerowanie oraz nabłyszczenie karoserii. To doskonała koncepcja dla pasjonatów elegancji i estetyki. Dodatkowo przy pomocy tuningu optycznego pojazd można szybko zmienić na auto sportowe. Okleja się karoserię specjalistyczną folią. W zależności od planu, wybiera się odpowiednie koła. Warto wtedy zainwestować w felgi bądź w obniżenie zawieszenia. Popularna jest wymiana grilla, a także założenie nakładek na klamki. Często spotykanym sposobem na tuning jest zmiana oświetlenia pojazdu. Zamontowanie dodatkowych świateł sprawi, że auto będzie wyróżniać się, w szczególności podczas nocnej przejażdżki. W tej metodzie cenione są diody typu LED, które umieszcza się w obrębie kokpitu. Samochód wygląda, jakby był podświetlany od spodu. Spojler samochodowy jest dość powszechnym elementem usługi.

Polega na umieszczeniu na nadwoziu spojlerów – są to odchylacze opływu czy owieki – poprawiają właściwości aerodynamiczne. Efekt końcowy tuningu optycznego jest zależny od planu i zakresu działań przy samochodzie, wymagań klienta oraz budżetu, który ma zostać przeznaczony na usługę.