Auto na minuty w Trójmieście – jak wynająć i dlaczego warto?

Trójmiasto to doskonały przykład miejsca w Polsce, gdzie z powodzeniem funkcjonuje usługa carsharingu. Jest to system wspólnego użytkowania samochodów – w jego ramach są one udostępniane kierowcom na minuty w zamian za opłatę, której wysokość zależy od czasy przejazdu i pokonanego dystansu.

Auto na minuty w Trójmieście – dlaczego to się opłaca?

Wymienić można kilka ważnych powodów, dla których warto wynająć auto na doby. Trójmiasto oferuje w tym zakresie nowoczesne rozwiązania dostępne dla każdego, kto ma ważne prawo jazdy. Omawiany system jest atrakcyjny przede wszystkim dla osób dla sporadycznie zasiadających za kółkiem oraz dla tych, którzy chcieliby okazjonalnie uzyskać dostęp do samochodu innego typu. Mogą liczyć m.in. na: różnorodność floty, dostępność aut w najlepszych lokalizacjach na terenie Trójmiasta, programy oraz rabaty dla nowych i stałych klientów, brak kosztów paliwa i maksymalnie uproszczone formalności. System wspólnego użytkowania pojazdów stanowi w Trójmieście – i nie tylko zresztą tam – znakomitą alternatywę dla komunikacji miejskiej oraz taksówek. Jeśli jednak cztery kółka potrzebne są np. na kilka dni, wówczas opłaca się wynająć auto na doby. Trójmiasto oferuje w tym zakresie sporo atrakcyjnych rozwiązań.

Auto na minuty w Trójmieście – jak je wypożyczyć?

W celu uzyskania dostępu do samochodów wynajmowanych na minuty należy zacząć od zainstalowania na swoim smartfonie aplikacji PANEK CarSharing i zarejestrowania w niej konta. Po uzyskaniu potwierdzenia jego utworzenia użytkownik może rozpocząć korzystanie z aplikacji. Służy ona do otwierania samochodu, kończenia najmu, zgłaszania ewentualnych usterek oraz namierzania wolnych pojazdów za pomocą specjalnej mapy. Wybrane auto wystarczy zarezerwować jednym kliknięciem – następnie trzeba dotrzeć do niego w określonym czasie. Po zakończeniu najmu trzeba zostawić samochód w jednej ze stref obsługiwanych w Trójmieście przez operatora usługi. Z takich też miejsc odbiera się auta. Warto ponadto pamiętać o tym, że korzystanie z aplikacji jest równoznaczne z akceptacją warunków najmu.