Nowoczesne samochody i motocykle – co nowego w motoryzacji?

W dzisiejszych czasach, przemysł motoryzacyjny rozwija się niezmiernie szybko. Z roku na rok pojawiają się nowe rozwiązania i interesujące pomysły na dalszy rozwój samochodów i motocykli. W tym artykule przyjrzymy się bliżej samochodom i motorom elektrycznym.

Samochody z napędem elektrycznym

Samochody elektryczne stają się coraz popularniejsze. Popularność tą zawdzięczają nie tylko luksusowości, którą gwarantują użytkownikowi (posiadają szereg udogodnień i wspomagaczy kierowania), ale także faktu, iż są one ekologiczne.

Samochody elektryczne czerpią energię z prądu, a nie benzyny. Chociaż samochody elektryczne są już w sprzedaży dobre parędziesiąt lat, wciąż są niedoskonałe i, pomimo bardzo szybkiego rozwoju, ciągle wymagają wielu udoskonaleń. Do głównych wad tego rodzaju aut zalicza się szybkość wyczerpywania się baterii. Zasięg przeciętnego samochodu elektrycznego wynosi 200-300 kilometrów, a maksymalny, należący do Tesli Model 3, wynosi 500-600 kilometrów. Być może wydaje się to dużo, ale w rzeczywistości, wcale tak nie jest. Co więcej, podane wcześniej liczby zmniejszają się diametralnie, jeżeli przekroczy się prędkość 120km/h. Ładowanie samochodu elektrycznego także nie jest takie komfortowe, bowiem trwa ono nie tylko bardzo długo, ale także liczba stacji ładujących jest bardzo ograniczona.

Samochody elektryczne to bez dwóch zdań rozwiązanie przyszłościowe, jednak wciąż pozostają nieudoskonalone

Być może za paręnaście lat wspomniane wcześniej problemy zostaną rozwiązane, a samochody z napędem elektrycznym staną się jeszcze bardziej popularne.

Motory elektryczne

Motocykle elektryczne cieszą się o wiele mniejszym zainteresowaniem, niż samochody elektryczne. Trudniej jest stworzyć motor z napędem elektrycznym, ponieważ posiada on o wiele mniej miejsca na umieszczenie baterii. Wiele motocyklistom nie podoba się także pomysł cichego motoru – domeną tego typu pojazdów jest przecież charakterystyczny odgłos silnika. Mimo to, motocykle elektryczne są wciąż ulepszane i pojawia się ich na ulicach coraz więcej.

One thought on “Nowoczesne samochody i motocykle – co nowego w motoryzacji?

Dodaj komentarz