Polerowanie lakieru samochodowego najlepiej służy takiemu celowi. Polerowanie lakieru to detailing, który doskonale się sprawdza i czyni samochód pięknym.
Na początek trzeba umyć auto, przygotowując je do polerowania. Gdy auto wyschnie można przystąpić do takiej pracy. Dzięki polerowaniu lakieru usuwa się rysy oraz uszkodzenia. Mogą to być rysy, hologramy oraz wżery. Należy je usunąć, aby auto prezentowało się jak nowe.
Usuwanie zanieczyszczeń z lakieru to podstawa
Najpierw należy usunąć z auta ptasie odchody, resztki owadów, piasek, kamienie i pyły. Kurz, lotną rdzę, smołę, żywice i kleje można usunąć bardzo szybko. Ślady po paliwie także nie powinny znajdować się na lakierze, podobnie jak wosk samochodowy i metaliczny płyn z klocków hamulcowych.
Czyste auto można polerować za pomocą past polerskich. Takie pasty nabywa się w specjalistycznym sklepie i używa się ich regularnie. Są one tym, co ważne i niezbędne do polerowania każdego pojazdu. Najpierw myje się pianą, później następuje mycie zasadnicze. Później pora na glinkowanie pojazdu. Pozwala usunąć brud z rys na karoserii auta. Odrobinę glinki bierze się w rękę, układa się z niej dysk i czyści się auto, a dokładnie rzecz ujmując jego nadwozie. Później odtłuszcza się nadwozie i okleja się plastikowe elementy. Kolejnym etapem jest usuwanie bezbarwnej części lakieru, ale nie wolno go przy tym uszkodzić. Kolejny etap to polerowanie auta.
Po zakończeniu tego samochodu auto będzie wyglądało niczym nowe, odzyska połysk i stanie się tak piękne, jak w czasach nowości pojazdu, czyli tuż po jego zakupie.